Google Arts & Culture

Mindenki tudja és érzi, hogy a Google óriási, egy komplett birodalom. Számos felhasználási lehetőséget nyújt az internet használói számára, de elsősorban keresőmotor. Másodsorban levelezőrendszer, harmadsorban talán személyes archívum a Drive mivoltában, és még hosszan sorolhatnánk. A legtöbb felülete a hasznos használat szellemében működik; ennek megfelelően is van kialakítva – egy teljesítményorientált és proaktív atmoszféra uralja.

Most érkezhet a hatalmas de!, amire ki szeretném futtatni ezt a gondolatmenetet: egy olyan felületét hoztuk el bemutatni, amely az élvezetről szól, és semmi görcs, semmi különösebb teljesítménykényszer nem lengi körül: ez a Google Arts & Culture.

A Google Arts & Culture egy olyan felület, amely egy helyre gyűjti össze a Föld legkülönbözőbb kulturáinak művészeti alkotásait, esetleg szokásait, de főleg az előbbiről van szó.

Országokra, színekre, korszakokra, trendekre, kontinensekre, stílusjegyekre bontva alkot csoportokat, melyek között barangolni enged és bíztat.

Rengeteg lehetőség van a nézelődésre, összegyűjtöttem a szigorúan szubjektív listám a kedvenc szegmenseimmel.

A nap alkotása

Az Artwork of the day rögtön a kezdőlapon jelenik meg. A legváratlanabb, legkülönlegesebb művészeti alkotásokat jelöli ki napról-napra, ami azért is nagyon érdekes, mert a műveken keresztül elképesztő ismeretekkel gazdagodhat az idelátogató, történetek tárulhatnak fel. Emellett, annak ellenére, hogy a helymeghatározást megengedtem a Google-nek, a világ minden pontjáról szemlézget, így történhetett meg, hogy életemben először láttam egy Haitiról származó festő – Michel M. Obin – képét. Olyan színekkel, formákkal, eszközökkel ismertet meg, amire az Európai buborékomból nem lenne könnyed rálátásom, és valójában azt sem tudom, hogy ha kifejezetten szeretnék Haiti-n készült festményeket látni, hol kereshetném őket. Az ilyesfajta ismeretbővítésben lehet szuper szerepe.

Színek

Ez a felülete a Google Arts-nak számomra az érzetekről, benyomásokról, inspirációról szól – színek szerint lehet műalkotásokat összegyűjteni, majd mélyebben utánuk olvasni. Így, ha egy kékhangsúlyos festményt keresünk, vagy ebben a színtartományban szeretnénk kutatni, akkor ezt lehetővé teszi az oldal.

Múzeumtérkép

Sokszor megáll a tudomány a Nemzeti Galéria és a Természettudományi Múzeum skáláján, ha az embernek kiállítást lenne kedve látogatni. Magyarországról és Hollandiáról tudok leginkább beszélni: előbbiben nem csak az említett intézmények léteznek, Hollandiában pedig nem csak a Rijksmuseum van. 

Kisebb múzeumok, különleges tematikus kiállítások megtalálásában segít a Museum explorer, amely egy átalakított Google Maps a múzeumokra szabva.

Szuper lehetőség lehet azoknak, akik szeretnek új helyeket felfedezni, esetleg kisebb projekteket a látogatásukkal támogatni, ezáltal pedig önmagukat is gazdagítani.

Geo Arts

Az egyik legmókásabb játék a platformon többek között a Geo Arts, amely alkotásokat mutat meg, és ki kell találni egy világtérképen, hogy hol készülhetett a mű. Lehet ez szobor, ruhanemű, festmény, könyv, vagy bármi egyéb. Kilométereket számol, minél messzebb kerülünk az igazságtól, annál kevesebb pontot ad. Egy körben öt művet lehet elhelyezni, maximum ötszáz pont gyűjthető össze. 

3D Pottery

Touchpad használatával lehetetlen küldetés, de létezik 3D fazekaskodós játék is a Google Arts-on, ami végigvezet egy váza megalkotásának lépésein. Ki lehet választani, hogy melyik ókori vázát szeretnénk reprodukálni, majd pedig végig segít ezen a göröngyös úton. Ha kiégettük az agyagvázánkat, az AI pontozza is az alapján, hogy mennyire hasonlít az eredetire.

Hasznosnak találtad a bejegyzést?

Krasznai Kármen

Author @ brandguide

Néderlandisztika alapszakon, kreatív írás és alkalmazott irodalom specializáción szerezte diplomáját. A Nincs online összművészeti folyóirat interjú rovatának vezetője. Szövegeit 2021 óta publikálja. Életének alapvető része a holland kultúra iránti szeretet és kíváncsiság.

A Kyiv Type Foundry az ukrán tipográfiai hagyományt éleszti fel, legfőképp a Szovjetunió korszakából.
Az új logón a királyi ház és a kormányzat kommunikációs osztálya egyaránt dolgozott.
Idén másodszor került megrendezésre a Magyar Könyvtervezés kiállítás és díjátadó.
SIKERES FELIRATKOZÁS

Ezaz! Feliratkoztál a Yellow várólistára!

Hamarosan megnyitjuk kapuinkat és az elsők között küldünk majd értesítést, hogy semmiképp se maradj le róla!
Mindenképp ellenőrizd a spam és a kuka mappádat is. Amennyiben mégsem kaptad meg az e-mailt, kattints ide és újraküldjük!
YELLOW FELIRATKOZÁS

Csatlakozz következőként a Yellowsokhoz! 💥

Add meg az e-mail címedet és azonnal küldünk értesítést, amint a Yellow megnyitja kapuit a nagyközönségnek!
A Feliratkozásra kattintva hozzájárulsz, hogy újdonságokat küldjünk és elfogadod az adatvédelmi tájákoztatót.
DIGITÁLIS ARCULATOK SEGÉDLET

Töltsd le a segédletet most! 🚀

Add meg az e-mail címedet és a rendszer már automatikusan küldi is a PDF-et. Reméljük, hasznos lesz számodra.
A Letöltésre kattintva hozzájárulsz, hogy újdonságokat küldjünk és elfogadod az adatvédelmi tájákoztatót.
BRAND SPRINT SEGÉDLET

Töltsd le a segédletet most! 🚀

Add meg az e-mail címedet és a rendszer már automatikusan küldi is a PDF-et. Reméljük, hasznos lesz számodra.
A Letöltésre kattintva hozzájárulsz, hogy újdonságokat küldjünk és elfogadod az adatvédelmi tájákoztatót.
SIKERES LETÖLTÉS

Az PDF már repül is a postaládába! 📬

Reméljük elégedett leszel! Amennyiben bármi észrevételed van a segédlettel kapcsolatban, mondd el nekünk!
Mindenképp ellenőrizd a spam és a kuka mappádat is. Amennyiben mégsem kaptad meg az e-mailt, kattints ide és újraküldjük!