Konecsni György neve sok embernek talán ismerősen cseng, hiszen plakátjai valóságos ikonjai a magyar vizuális kultúrának. De vajon tényleg ismerjük-e ezt a sokoldalú alkotót? A KEMKI most megjelent kötete éppen ezt a célt szolgálja: végre méltó módon mutatja be egy rendkívüli tehetség gazdag életművét.

Konecsni György (1908-1970) Kiskunmajsán született, és már fiatalon kitűnt tehetségével. A Képzőművészeti Főiskolán Rudnay Gyula tanítványaként tanult, ám hamar a grafika világa felé fordult. Az 1930-as években plakátjaival világsikert aratott – a párizsi világkiállításon és a milánói triennálén is Grand Prix-t nyert. A modern magyar reklámgrafika úttörőjeként olyan alkotásokat hozott létre, amelyek elegáns egyszerűségükkel és vizuális erejükkel ma is lenyűgöznek.
De Konecsni sokkal több volt, mint plakátművész. Festett monumentális történelmi tablókat (köztük a híres „Vihar előtt” című művet), tervezett bélyegeket, készített mozaikokat, sgrafittókat és irodalmi illusztrációkat. Munkássága átívelt az évtizedeken és a politikai rendszereken, miközben alkotói integritását megőrizte. Kétszeres Kossuth-díjas művészként és egyetemi tanárként nemzedékeket nevelt a grafikai szakmában.

Ez a tanulmánykötet tizenhárom szerző húsz írásával eleveníti meg Konecsni György sokszínű, kísérletező szellemű életművét. Végre láthatjuk azt a teljes képet, amit a cím is ígér: egyben látjuk a nagy egészet.
További információk a KEMKI oldalán. A kiadvány a Szépművészeti Múzeum és a Nemzeti Galéria könyvesboltjában, valamint online felületén vásárolható meg.
A könyvprojekt beutatását Zámbó Gergő Behance oldalán közelebbről megismerheted.